Revista Design
Revista Design
Sallë Ekspozite

From The Nature

Sallë Ekspozite Vendi që përfaqëson natyrën, të cilat i rezistojnë qenieve njerëzore për të konsumuar ekzistencën e vetvetes. Në vend, druri natyror që kufizohet në strukturën e betonit, del nga struktura e ndotur e betonit dhe ngrihet në tavan blu që simbolizojnë qiellin në cep të vendit. Rritja mbështjell vendin si një rrjetë dhe sikur reziston të prekë vetë. Kjo ide mbivendoset në logjikën e këpucëve të rastësishme që shfaqin në sallë ekspozite. Modelet vizuale ekskluzive që përdoren në mure, nënkupton ndotjen e natyrës. Trashësia e epoksisë transparente është 4 mm dhe mbulon në tokë, kështu që simulon shtresën intensive të ujit.

Emri i Projektit : From The Nature, Emri i stilistëve : Ayhan Güneri, Emri i klientit : EUROMAR İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.STİ.

From The Nature Sallë Ekspozite

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.