Revista Design
Revista Design
Gjoksi I Sirtarit

Chilim

Gjoksi I Sirtarit "Chilim nga Mirko Di Matteo" është një linjë mobiljesh e krijuar me qilima të vjelura të republikuara 80 vjeç nga Bosnja. Këto pjesë origjinale të mobiljeve janë unike (secila pjesë është e ndryshme), miqësore me mjedisin (të bëra me qilima të ricikluara të cilësisë së mirë) dhe të përgjegjshme shoqërore (ruajnë traditën e vjetër të endjeve). Kombinimi i qilimave me "pajisjen metalike të rastit të fluturimit" (si korniza) kemi krijuar copa të pathyeshme që do të ruajnë qilimat e humbura përndryshe, praktikisht përgjithmonë si artikuj funksionale të ekranit në shtëpitë tona.

Emri i Projektit : Chilim, Emri i stilistëve : Matteo Mirko Cetinski, Emri i klientit : Mirko Di Matteo Designs.

Chilim Gjoksi I Sirtarit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.