Revista Design
Revista Design
Stool

Kagome

Stool Projektuar nga Shinn Asano me sfond në dizajnin grafik, Sen është një koleksion prej 6 copë mobiljesh prej çeliku që shndërron linjat 2D në forma 3D. Do copë duke përfshirë "stagun kagome" është krijuar me linja që minimizojnë tepricën për të shprehur formën dhe funksionalitetin në një varg aplikimesh, të frymëzuara nga burime unike siç janë zanat dhe modelet tradicionale japoneze. Stooli Kagome është bërë nga 18 trekëndësha me kënd të drejtë që mbështesin njëri-tjetrin dhe kur shikohen nga lart formon modelin tradicional të artizanatit japonez kagome moyou.

Emri i Projektit : Kagome, Emri i stilistëve : Shinn Asano, Emri i klientit : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Kagome Stool

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.