Revista Design
Revista Design
Furça E Dhëmbëve Ndërvepruese

TTONE

Furça E Dhëmbëve Ndërvepruese TTone është një furçë dhëmbësh ndërvepruese për fëmijët, e cila luan muzikë pa bateri tradicionale. TTone kap energjinë kinetike të prodhuar nga veprimi i furçimit. Koncepti është që bërja e furçave të jetë më interesante për fëmijën, ndërsa zhvillon zakone të shëndetshme të higjenës dentare. Muzika vjen nga furça e zëvendësueshme, Kur furça është zëvendësuar ata marrin një melodi të re muzikore së bashku me furçën e re. Muzika e argëton fëmijën, duke i inkurajuar ata të lyejnë për kohën e duhur, ndërsa gjithashtu u lejojnë prindërve të dinë nëse fëmija i tyre e ka kryer kohën e larjes apo jo.

Emri i Projektit : TTONE, Emri i stilistëve : Nien-Fu Chen, Emri i klientit : Umeå Institute of Design .

TTONE Furça E Dhëmbëve Ndërvepruese

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.