Revista Design
Revista Design
Posteri

50s news-gift paper

Posteri Duke u kthyer në ditët kur shitësit me pakicë në Singapor përdornin gazetë për të mbështjellë mallra, kjo letër dhuratë e frymëzuar nga vitet 1950 ngjall kujtime nostalgjike të atyre ditëve. Këto lajme me tituj kryesorë dhe histori të lartë nga vitet '50 gjithashtu formojnë një burim interesant identiteti, duke ndihmuar brezin e ri të lidhë të tashmen me të kaluarën. Tipografia e gjallë kineze e aplikuar në krye të shtypshkronjës së vjetër prodhon një miksim tradicional me atë bashkëkohor, ndërsa krijon një tërheqje krejtësisht të freskët dhe një dhuratë të përshtatshme për çdo rast. Ato gjithashtu mund të shfaqen si posterë.

Emri i Projektit : 50s news-gift paper, Emri i stilistëve : Jesvin Yeo, Emri i klientit : Chinatown Business Association.

50s news-gift paper Posteri

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.