Revista Design
Revista Design
Terapia-Sallë Pritjeje Për Bukurinë Dentare

Dental INN

Terapia-Sallë Pritjeje Për Bukurinë Dentare Projekti "Dental INN" është projektuar si një strukturë dentare në formën e një sallë pritjeje terapie për bukurinë dentare në Viernheim / Gjermani. Projekti paraqet një koncept të ri të dizajnit të brendshëm për praktikat dentare me temë "efektet shëruese të formave organike dhe strukturave natyrore" dhe u zhvillua kryesisht për Dr Bergmann, një dentist i akredituar ndërkombëtar i implanteve. Përveç trajtimeve dentare të tilla si rimeso dhe zbardhues, Dr Bergmann dhe ekipi i tij ofrojnë, ndër të tjera, simpoziume në implantologji për kirurgë të shumtë të rinj dentarë nga Evropa, Azia dhe Afrika.

Emri i Projektit : Dental INN, Emri i stilistëve : Peter Stasek, Emri i klientit : Dr. Bergmann & Partner, Viernheim, Germany.

Dental INN Terapia-Sallë Pritjeje Për Bukurinë Dentare

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.