Revista Design
Revista Design
Tekstili Dekorativ

Lasso

Tekstili Dekorativ Lasso si përkufizim është një litar i gjatë me një hundë të rrjedhshme në një fund. Në vend që të frymëzoheni; ky tekstil është një rezultat i. Ajo ka edhe prekje speciale ashtu edhe estetike përveç disa kanaleve speciale të skuqura në mënyrë që drita të kalojë shumë butë. Shtë gjysmë industriale - gjysmë e punuar, e endur në tela elektronike dhe prerë me dorë. Ky projekt është shumë tërheqës dhe Addictive si një karamele dhe ka qenë një nga sfidat dhe zbulimet kryesore në karrierën time si një projektues tekstili. Ky projekt ka të bëjë me serendipia, duke penguar, zbulimin e fatit, fatin dhe aksidentin.

Emri i Projektit : Lasso, Emri i stilistëve : Cristina Orozco Cuevas, Emri i klientit : Cristina Orozco Cuevas Studio.

Lasso Tekstili Dekorativ

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.