Revista Design
Revista Design
Muzeu I Artit

The Vagrant

Muzeu I Artit Arkitektura e Muzeut të Artit të qytetit të Ri Taipei, e projektuar nga Aleksandar Rudnik Milanoviç si një zog vinçi në fole në tarracën e lumit, lehtë mund të kuptohej nga një distancë, dhe nga çdo pikë e parkut nga lumi Yingge. Forma e muzeut ishte një veprim i balancuar minimalist i balancuar i vinçave me atrium si mushkëri zogjsh ku ajri i freskët dhe rrezet e diellit hynin drejtpërdrejt në muze. Me krahët e tij si një hapësirë ekspozite, dhe vinça të drejtohej si një restorant me temë arti, të ftuarit e muzeut mund të shijonin në pamjen e peizazhit dhe qytetin e Taipei në afërsi.

Emri i Projektit : The Vagrant , Emri i stilistëve : Dr Aleksandar Rudnik Milanovic, Emri i klientit : Aleksandar Rudnik Milanovic.

The Vagrant  Muzeu I Artit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.