Revista Design
Revista Design
Karficë Zbukurimi

Nautilus Carboniferous

Karficë Zbukurimi Përrroja "Nautilus Carboniferous" eksploron gjeometritë e shenjta të natyrës që lidhen me raportin e artë. Duke përdorur materiale të teknologjisë së lartë, karficë u fabrikua duke përdorur 0.40 mm fibër karboni / fletë të përbërë Kevlar dhe përbërës të konstruktuar me kujdes në ari, palladium dhe një perlë Tahitian. E bërë tërësisht e bërë me vëmendje maksimale në detaje, karficë paraqet bukurinë e natyrës, matematikës dhe marrëdhëniet midis të dyve.

Emri i Projektit : Nautilus Carboniferous, Emri i stilistëve : Ezra Satok-Wolman, Emri i klientit : Atelier Hg & Company Inc..

Nautilus Carboniferous Karficë Zbukurimi

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.