Revista Design
Revista Design
Tabela Fundore

TIND End Table

Tabela Fundore Tabela TIND Fund është një tabelë e vogël, eko-miqësore me një prani të fortë vizuale. Topi i ricikluar i çelikut ka qenë i prerë me ujë me një model të ndërlikuar që krijon modele të ndritshme të dritës dhe hijes. Format e këmbëve të bambusë përcaktohen nga modelimi në majën e çelikut, dhe secila prej katërmbëdhjetë këmbëve kalon në majën e çelikut dhe më pas është prerë e skuqur. E parë nga lart, bambu i karbonizuar krijon një model arrestimi, të bashkuar kundër çelikut të shpuar. Bamboo është një lëndë e parë e rinovueshme me shpejtësi, pasi bambu është një bar me rritje të shpejtë dhe jo një produkt druri.

Emri i Projektit : TIND End Table, Emri i stilistëve : Nils Finne, Emri i klientit : FINNE Architects.

TIND End Table Tabela Fundore

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.