Revista Design
Revista Design
Karrige

Chair with Belly Button

Karrige Karrige me butonin Belly është një seri karrige të lehta dhe të lëvizshme që lejon përdoruesit të përdorin hapësirat përreth tyre, të tilla si shkallët, dyshemetë ose grumbujt e librave, për të siguruar një përvojë më të rehatshme ulur. Dizajni i karriges ripërcakton idenë e vendeve konvencionale duke siguruar mundësi të papritura për ulje. Imazhi i karrigeve erdhi nga një skenar i ëndërruar - një grup i formave të plota dhe shkrirjes që shpërndahen në një hapësirë. Ata qetësisht përkulen mbi muret dhe në qoshet si shokët e vegjël që flinin. Do karrige ka butonin e vet të barkut për të dhënë pak gjallëri.

Emri i Projektit : Chair with Belly Button, Emri i stilistëve : I Chao Wang, Emri i klientit : IChao Design.

Chair with Belly Button Karrige

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.