Revista Design
Revista Design
Tavani Klasik I Punuar Me Dorë

Rayon

Tavani Klasik I Punuar Me Dorë Rayon është një tavan i punuar me dorë i bërë me dru lisi të ngurtë në një dhomë ngrënie për një klient privat në Egjipt. Dizajni dhe ekzekutimi për këtë pjesë të artit klasik francez të artit u desh gati një vit për t'u përfunduar. Punuar nga artizanët egjiptianë është 4.25m me 6.80m, të gjitha të mbuluara me motive druri të ngurta lisi, ndërsa shkëlqimi i satenit dhe patina përdoren për të krijuar pamjen e saj të vjela. Koncepti i projektimit i ngjan një dielli me rrezet e çuditshme. Rrezet u krijuan për të evituar gjethet dhe degët që dallojnë dhunën e zjarrtë klasike franceze klasike.

Emri i Projektit : Rayon, Emri i stilistëve : Dalia Sadany, Emri i klientit : Dezines Dalia Sadany Creations.

Rayon Tavani Klasik I Punuar Me Dorë

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.