Revista Design
Revista Design
Karrige

Everyday chair

Karrige Mjeshtri Bruno Munari pohoi se në botë, "ka më shumë karrige sesa gomarë". Pse të vizatoni një karrige tjetër? Tashmë ka shumë karrige të mira, disa të këqija, disa të rehatshme, të tjera pak më pak. Pra, duke imagjinuar një objekt që do të shkonte nga çdo stil duke treguar një histori të vogël, duke rrëmbyer një buzëqeshje, karriera e përditshme është menduar. Shtë kureshtare që pa dallim feje ose prejardhje, të gjithë çdo ditë ulen me kënaqësi në një karrige të bardhë qeramike ... Karakteri i saj i këndshëm bëhet një ftesë për t'u ulur duke marrë pak kohë për t'u çlodhur.

Emri i Projektit : Everyday chair, Emri i stilistëve : Federico Traverso, Emri i klientit : MYYOUR.

Everyday chair Karrige

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.