Revista Design
Revista Design
Ndriçim

Roof

Ndriçim Kulmi është një ndriçues LED për ambientet e brendshme i cili synon të rrisë intimitetin e komunikimit gjatë bisedave. Forma konkave e çatisë krijon një strehë drite për darka, një objekt bashkues për takime, një sistem ndriçimi argëtues për jetesën e brendshme. Ofatia është izolues. Përcakton një hapësirë unike me formë bashkuese dhe dritë homogjene për njerëzit nën të. Ndiheni të izoluar nga rrethina dhe përqendroheni në tryezë dhe komunikim. Cilësia prej druri e këtij ndriçuesi gjithashtu jep një efekt të ngrohtë dhe natyror dhe përfaqëson anën ekofriende të teknologjisë LED.

Emri i Projektit : Roof, Emri i stilistëve : Hafize Beysimoglu, Emri i klientit : Derinled.

Roof Ndriçim

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.