Revista Design
Revista Design
Tualeti I Qenve

PoLoo

Tualeti I Qenve PoLoo është një tualet automatik për të ndihmuar qentë të qetë në paqe, edhe kur moti është i dobët jashtë. Në verën e vitit 2008, gjatë një pushimi me vela me 3 qen familjar Eliana Reggiori, një marinar i kualifikuar, sajoi PoLoo. Me shoqen e saj Adnan Al Maleh hartuan diçka që do të ndihmojë jo vetëm cilësinë e jetës së qenve, por edhe për tu përmirësuar tek ata pronarë që janë të moshuar ose me aftësi të kufizuara dhe të paaftë për të dalë nga shtëpia në periudhën e dimrit. Shtë automatik, shmang nuhatjen dhe është i lehtë për t’u përdorur, për tu bartur, për tu pastruar dhe ideal për ata që jetojnë në banesa, për pronarët e motoçikletave dhe anijet, hotelin dhe vendpushimet.

Emri i Projektit : PoLoo, Emri i stilistëve : Eliana Reggiori and Adnan Al Maleh, Emri i klientit : PoLoo.

PoLoo Tualeti I Qenve

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.