Revista Design
Revista Design
Karrige

Tulpi-seat

Karrige Tulpi-design është një studio hollandeze e dizajnit me një aftësi për dizajn të çuditshëm, origjinal dhe lojërues për ambiente të brendshme dhe të jashtme, me një fokus të madh në dizajnin publik. Marco Manders arriti njohjen ndërkombëtare me vendin e tij Tulpi. Tulpi-ulësja tërheqëse, do të shtojë ngjyra në çdo mjedis. Shtë një kombinim ideal i dizajnit, ergonomisë dhe qëndrueshmërisë me një faktor të madh argëtimi! Vendi Tulpi automatikisht paloset kur banori ngrihet, duke garantuar një vend të pastër dhe të thatë për përdoruesin tjetër! Me rotacion 360 shkallë, sediljet Tulpi ju lejojnë të zgjidhni pamjen tuaj!

Emri i Projektit : Tulpi-seat, Emri i stilistëve : Marco Manders, Emri i klientit : Tulpi BV.

Tulpi-seat Karrige

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.