Revista Design
Revista Design
Tabelat E Shkëputura

iLOK

Tabelat E Shkëputura Dizajni i Patrick Sarran i bën jehonë formulës së famshme të krijuar nga Louis Sullivan "Forma vijon funksionin". Në këtë frymë, tabelat e iLOK janë konceptuar për t'i dhënë përparësi dritës, forcës dhe modularitetit. Kjo është bërë e mundur falë materialit prej druri të përbërë të majave të tryezës, gjeometrisë së harkuar të këmbëve dhe kllapave strukturore të fiksuara brenda zemrës së mjaltit. Duke përdorur një kryqëzim të zhdrejtë për bazën, hapësira e dobishme fitohet më poshtë. Më në fund, nga lënda drusore del një estetikë e ngrohtë e vlerësuar shumë nga darkat e bukura.

Emri i Projektit : iLOK , Emri i stilistëve : Patrick Sarran, Emri i klientit : QUISO SARL.

iLOK  Tabelat E Shkëputura

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.