Revista Design
Revista Design
Llambë

Newmoon

Llambë Newmoon është një llambë tavani e bërë nga xhami në lulëzim dhe dritat e vogla janë të vendosura brenda vrimave të frymëzuara nga sipërfaqja e Hënës me djathërat e saj si vrimat me qëllim të sjelljes së dritës së hënës në atmosferën e shtëpisë. Kjo llambëdar qelqi që bie shumë në sy me skajet e saj të lakuar, jep një sens moderniteti. Këto vrima të dritës nga këndi i saj i mbështjelljes, ndizen më mirë dhe më gjerë. Performanca dhe bukuria estetike janë bashkuar dhe gjithashtu sigurojnë lidhje emocionale midis "Newmoon" dhe njerëzve.

Emri i Projektit : Newmoon, Emri i stilistëve : Nima Bavardi, Emri i klientit : Nima Bvi Design.

Newmoon Llambë

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.