Revista Design
Revista Design
Fotografia Panoramike

Beauty of Nature

Fotografia Panoramike Bukuria e Natyrës është punë fotografike në formatin peizazh me kënd të gjerë. Kjo vepër u bë si një formë tjetër e kinematografisë. Fotografi dëshiron të paraqesë punën e fotografisë që është e ndryshme nga zakonisht. Puna e tij përqendrohet në përbërjen, tonin e ngjyrave, ndriçimin, mprehtësinë e imazhit, objektin e detajuar dhe estetikën. Ai përdori një Kamerë të Canon 5D Mark III për këtë punë me Lentet 16-35 mm F2.8 LII. Sa për cilësimet e kamerës, Ai e vendosi atë në 1/450 Sec, F2.8, 35 mm dhe ISO 1600h.

Emri i Projektit : Beauty of Nature, Emri i stilistëve : Paulus Kristanto, Emri i klientit : AIUEO Production.

Beauty of Nature Fotografia Panoramike

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.