Revista Design
Revista Design
Llamba

Lunipse

Llamba "Lunipse" është një grup llambash tavoline ngrënieje tavan, e bërë nga qelqi dhe çeliku ultra i gërvishtur i mbështjellë në të frymëzuar nga fenomeni i eklipsit hënor për shkak të thyerjes së dritës së diellit nga atmosfera e Tokës në konin e hijes. Qëllimi është të sjellim dritën e hënës dhe një prezantim të eklipsit hënor në atmosferën e shtëpisë. Performanca dhe bukuria estetike janë bashkuar dhe gjithashtu bëjnë lidhje emocionale midis "Lunipse" dhe përdoruesit, dritë më të gjerë dhe shpërndarje dhe ndriçim më të mirë. Këto llamba tërheqëse me mbulesë çeliku japin një sens moderniteti.

Emri i Projektit : Lunipse, Emri i stilistëve : Nima Bavardi, Emri i klientit : Nima Bvi Design.

Lunipse Llamba

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.