Revista Design
Revista Design
Dyqani I Artit

Kuriosity

Dyqani I Artit Kuriosity përfshin një platformë në internet me pakicë të lidhur me këtë dyqan të parë fizik që tregon një përzgjedhje të modës, dizajnit, produkteve të punuar me dorë dhe veprave të artit. Më shumë se një dyqan tipik me pakicë, Kuriosity është krijuar si një përvojë e kuruar e zbulimit, ku produktet në ekran plotësohen me një shtresë shtesë të mediave të pasura interaktive që shërbejnë për të tërhequr dhe angazhuar me klientin. Ekrani i dritares së kutisë ikonike të Kuriosity ndryshon ngjyrën për të tërhequr dhe kur klientët ecin pranë, produktet e fshehura në kuti prapa portalit të dukshëm të pafund të xhamit ndizen duke i ftuar ata të futen brenda.

Emri i Projektit : Kuriosity, Emri i stilistëve : Lip Chiong - Studio Twist, Emri i klientit : Kuriosity, K11 Concepts Ltd..

Kuriosity Dyqani I Artit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.