Revista Design
Revista Design
Identiteti I Korporatës

Yanolja

Identiteti I Korporatës Yanolja është platformë nr.1 e informacionit të udhëtimit bazuar në Seul, që do të thotë "Hej, Le të luajmë" në gjuhën koreane. Logotipi është hartuar me shkronja san-serif në mënyrë që të shprehë përshtypje të thjeshtë, praktike. Duke përdorur shkronja të ulëta, mund të japë një imazh të këndshëm dhe ritmik në krahasim me aplikimin e rastit të guximshëm të sipërm. Hapësira midis secilës shkronjë rishikohet në mënyrë të shkëlqyeshme për të shmangur iluzionin optik dhe rriti lexueshmërinë edhe në madhësinë e vogël të logotipit. Zgjodhëm me kujdes ngjyrat e ndritshme dhe të ndritshme të neonit dhe përdorëm kombinime plotësuese për të dhënë imazhe jashtëzakonisht argëtuese dhe të shfaqura.

Emri i Projektit : Yanolja, Emri i stilistëve : Kiwon Lee, Emri i klientit : Yanolja.

Yanolja Identiteti I Korporatës

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.