Revista Design
Revista Design
Koleksioni I Veshjeve Të Grave

Lotus on Water

Koleksioni I Veshjeve Të Grave Ky koleksion është frymëzuar nga emri i stilistit Suyeon që do të thotë lule zambak uji në karakteret kineze. Me shkrirjen e disponimeve orientale dhe modës bashkëkohore, secila vështrim përfaqëson lulen e zambakut në mënyra të ndryshme. Dizajneri eksperimentoi me siluetë të ekzagjeruar dhe draping krijuese për të treguar bukurinë e një petale me lule zambak uji. Printimi i ekranit dhe teknikat e rruazave të dorës përdoren për të shprehur lule lotus lundrues mbi ujë. Gjithashtu, kjo koleksion është bërë vetëm në pëlhura natyrale dhe transparente për të lidhur kuptimin simbolik, pastërtinë e luleve të zambakut dhe ujit.

Emri i Projektit : Lotus on Water, Emri i stilistëve : Suyeon Kim, Emri i klientit : SU.YEON.

Lotus on Water Koleksioni I Veshjeve Të Grave

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.