Revista Design
Revista Design
Llamba Varëse

Diva

Llamba Varëse Dizajneri i kësaj varëse u frymëzua nga statuja moderne, fenomenet natyrore dhe arkitektura bashkëkohore. Forma e llambës përcaktohet nga polet e anodizuara të aluminit që janë rregulluar saktësisht në një unazë 3D të shtypur, duke krijuar ekuilibrin e përsosur. Hije e bardhë qelqi në mes harmonizon me shufrat dhe shton pamjen e saj të sofistikuar.

Emri i Projektit : Diva, Emri i stilistëve : Daniel Mato, Emri i klientit : Loomiosa Ltd..

Diva Llamba Varëse

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.