Revista Design
Revista Design
Bizhuteri Artistike

Phaino

Bizhuteri Artistike Phaino është një koleksion i stoli 3D i shtypur që ndërthur artin dhe teknologjinë. Përbëhet nga vathë dhe varëse. Do pjesë është rikrijimi 3D i një vepre arti konceptuale minimale të Zoi Roupakia, e cila zbulon thellësinë e bashkëveprimit, ndjenjave dhe ideve njerëzore. Një model 3D nxirret nga secila prej veprave të artit dhe një printer 3D prodhon bizhuteri në bronzi prej ari 14K, ari të trëndafilit ose rodiumit. Modelet e argjendarisë ruajnë vlerën artistike dhe estetikën e minimalizmit dhe bëhen copa që zbulojnë një kuptim për njerëzit, siç do të thotë emri Phaino.

Emri i Projektit : Phaino, Emri i stilistëve : Zoi Roupakia, Emri i klientit : Zoi Roupakia.

Phaino Bizhuteri Artistike

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.