Revista Design
Revista Design
Divan

Shell

Divan Dysheja Shell u shfaq si një kombinim i skicave të guaskave të detit dhe tendencave të modës në imitimin e teknologjisë së skeletit skeletor dhe shtypjen 3D. Qëllimi ishte krijimi i një divan me efektin e iluzionit optik. Duhet të jenë mobiljet e lehta dhe të ajrosura që mund të përdoren si në shtëpi ashtu edhe jashtë saj. Për të arritur efektin e butësisë u përdor një rrjetë litarësh najloni. Kështu që ngurtësia e kufomës është e ekuilibruar nga gërshetimi dhe butësia e linjave të siluetës. Një bazë e ngurtë nën pjesët qoshe të sediljes mund të përdoret si tavolina anësore dhe ulëse të buta sipër dhe jastekë të përfundojë përbërjen.

Emri i Projektit : Shell, Emri i stilistëve : Natalia Komarova, Emri i klientit : Alter Ego Studio.

Shell Divan

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.