Revista Design
Revista Design
Skulptura E Dritës Kristal

Grain and Fire Portal

Skulptura E Dritës Kristal E përbërë nga druri dhe kristali kuarc, kjo skulpturë organike e lehtë përdor dru me burim të qëndrueshëm nga një stoq rezervë prej druri teak të moshuar. E veshur për dekada nga dielli, era dhe shiu, druri më pas është formuar me dorë, i tundur, i djegur dhe i mbaruar në një enë për mbajtjen e ndriçimit LED dhe përdorimin e kristaleve të kuarcit si një shpërndarës natyral. Kristale kuarc natyrore të pandryshuara 100% përdoren në secilën skulpturë dhe janë të vjetra afërsisht 280 milion vjet. Përdoren një shumëllojshmëri e teknikave të mbarimit të drurit, duke përfshirë metodën Shou Sugi Ban të përdorimit të zjarrit për ruajtjen dhe ngjyrën e kundërta.

Emri i Projektit : Grain and Fire Portal, Emri i stilistëve : Sunny Jackson, Emri i klientit : Sunny Jackson.

Grain and Fire Portal Skulptura E Dritës Kristal

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.