Revista Design
Revista Design
Veshje Tradicionale

Iranian Sarv

Veshje Tradicionale Sarvani iranian është një veshje tradicionale si fustani i natës. Dua të jetë simbol i Iranit si emri i saj.I frymëzuar nga bojërat iraniane dhe Sarv (Sarv është emri i pemës në Iran). Aristokracia iraniane zgjodhi leckën prej kadifeje dhe Termehun si një mendjemadh dhe e veshur në xhevahire dhe Serme-Douzi në mënyrë që të vishen vetë në epokën e Safaviyeh. Në ditët e sotme, Termeh ka një rol dekorativ në shtëpitë iraniane. Qëllimi i stilistit është të bëjë ndryshime në ruajtjen e origjinalitetit, në Modernizimin dhe sjelljen e tij si veshje. Një fustan Termeh me qëndisje iraniane dhe Sermeh-Dozi (një lloj i punuar me dorë në pëlhurë) si të tjerët pëlhurë, mund të përdoret.

Emri i Projektit : Iranian Sarv, Emri i stilistëve : Gol Sarv, Emri i klientit : .

Iranian Sarv Veshje Tradicionale

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.