Revista Design
Revista Design
Enë

Goccia

Enë Goccia është një enë që dekoron shtëpinë me forma të buta dhe drita të bardha të ngrohta. Shtë vatër moderne shtëpiake, pika e takimit për një orë të lumtur me miqtë në kopsht ose tryezën e kafesë për të lexuar një libër në dhomën e ndenjes. Shtë një grup enësh qeramike të përshtatshme për të përmbajë batanien e ngrohtë të dimrit, si dhe frutat sezonalë ose një shishe të freskët pije verore të zhytur në akull. Kontejnerët varen nga tavani me një litar dhe mund të pozicionohen në lartësinë e dëshiruar. Ato janë të mundshme në 3 madhësi, më e madhja prej të cilave mund të plotësohet me një majë të fortë lisi.

Emri i Projektit : Goccia, Emri i stilistëve : Giuliano Ricciardi, Emri i klientit : d-Lab studio di Giuliano Ricciardi.

Goccia Enë

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të artë në produktet e ndriçimit dhe konkursin për projektet e ndriçimit. Ju patjetër që duhet të shihni një portofol të artë të projektuesve të çmimeve për të zbuluar shumë produkte të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të ndriçimit dhe veprat e projektimit të projekteve të ndriçimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.