Revista Design
Revista Design
Hoteli

Shanghai Xijiao

Hoteli Ky projekt është një vilë e konvertuar me pesë kate në periferi të Shangait, mbulon rreth 1.000 m. Dekori lidhet së bashku një ndjenjë e gjallë e re kineze nga tavani në paraqitjen e gurëve në dysheme. Tavani është zbukuruar me pikturë të zezë dhe pllaka çeliku inox gri, e cila lejon që drita e fshehur të kalojë boshllëqet. Materiale si rimeso druri, çelik inox dhe piktura që nënkupton se ndjehen të reja kineze janë të përziera së bashku për të krijuar një hapësirë të re kineze të ndjehen. Në përgjithësi, dizajni synon t'i afrojë njerëzit në Shanghai, dhe në thelb, më afër vetes.

Emri i Projektit : Shanghai Xijiao, Emri i stilistëve : Yuefeng ZHOU, Emri i klientit : Liang DING & Yuefeng ZHOU.

Shanghai Xijiao Hoteli

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.