Revista Design
Revista Design
Tryeza E Ngrënies

Aks Sconcentrico

Tryeza E Ngrënies Tabela e frymëzuar nga fenomeni natyror i erozionit karstik të quajtur Karren, i pranishëm në Dolomites. Koncepti i këtij objekti, i bërë nga mermeri i çmuar i statujës Carrara, paraqet bukurinë dhe brishtësinë e malit. Brenda grooves vendosen topa çeliku që simbolizojnë rrjedhën e ujit që gërryen mermerin me kalimin e kohës. Bukuria, brishtësia, dinamizmi dhe energjia e mbyllur në një objekt të vetëm.

Emri i Projektit : Aks Sconcentrico, Emri i stilistëve : Ascanio Zocchi, Emri i klientit : Marmomac Verona Italy.

Aks Sconcentrico Tryeza E Ngrënies

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.