Revista Design
Revista Design
Vendbanimi

Panorama Villa

Vendbanimi Duke aluduar në strukturën e një fshati tipik Mani, koncepti është konceptuar si një seri fragmentesh individuale prej guri që rrotullohen rreth atriumit, hyrjes dhe hapësirave të banimit. Vëllimet e përafërta të vendbanimit hapin një dialog me mjedisin e tyre natyror, ndërsa ritmi i hapjes së tyre ose siguron privatësi ose fton në pamje panoramike të horizontit, duke ndërtuar një përvojë të drejtpërdrejtë të rrëfimeve të njëpasnjëshme dhe të larmishme. Vila është e vendosur në Navarino Residences, një koleksion vilash luksoze për pronësi private në zemër të vendpushimit Navarino Dunes.

Emri i Projektit : Panorama Villa, Emri i stilistëve : POTIROPOULOS+PARTNERS, Emri i klientit : POTIROPOULOS+PARTNERS.

Panorama Villa Vendbanimi

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.