Revista Design
Revista Design
Sistemi I Paralajmërimit Të Konceptit

Saving Millions of Lives on the road!

Sistemi I Paralajmërimit Të Konceptit Pse semaforët kanë një frenë portokalli por automobilat nuk kanë? Makinat sot vijnë vetëm me dritat e frenave të kuq në pjesën e pasme. Ky sistem paralajmërues "i vjetëruar" ka të meta të mëdha sidomos me shpejtësi më të lartë. Drita e paralajmërimit të kuq shfaqet vetëm PAS shoferi godet frenat. PACA (Paralajmërimet e parashikuara për përplasjen e përplasjes) shfaq një dritë portokalli paralajmëruese paraprake PARAORE shoferi në automjetin kryesor çon frenat. Kjo lejon që shoferi i automjetit të dytë të ndalet në kohë dhe të parandalojë një përplasje. Ky ndryshim i paradigmës korrigjon një të metë të rrezikshme për jetën në një model ekzistues.

Emri i Projektit : Saving Millions of Lives on the road! , Emri i stilistëve : Anjan Cariappa M M, Emri i klientit : Muckati Sentient Design and Devices.

Saving Millions of Lives on the road!  Sistemi I Paralajmërimit Të Konceptit

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.