Revista Design
Revista Design
Sistemi I Sinjalizimit Të Biçikletave

Reggal Originals

Sistemi I Sinjalizimit Të Biçikletave Reggal Originals është një prototip i konceptit të dizajnit sinjalizues që ndihmon çiklistët të tregojnë qëllimin e tyre të drejtimit ndaj shoferëve të tjerë. Prototipi është krijuar në atë mënyrë që shoferet janë në gjendje të shohin nga të gjitha rrethet. Produkti është në gjendje të arrihet nga dy mënyra: para dhe mbrapa. Më e rëndësishmja nga të gjitha, ajo duhet të jetë e integruar në një sistem të vetëm. Duke vepruar kështu, produkti duhet të ketë ndjesinë e primitit që përshtatet në biçikletë pa asnjë send të zgjatur. Dritat sinjalizuese të përparme janë krijuar duke përdorur dritat LED që do të uleshin bukur në grooves të një unaze metalike.

Emri i Projektit : Reggal Originals, Emri i stilistëve : Tay Meng Kiat Nicholas, Emri i klientit : .

Reggal Originals Sistemi I Sinjalizimit Të Biçikletave

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.