Revista Design
Revista Design
Kolltuk

xifix2base arm-chair-one

Kolltuk Dizajni i kolltukt bazohet në minimumin e kërkuar të fizikës dhe materialit - realizuar nga një tub i pafund. Stabiliteti arrihet nga forma e lakut. Asnjë ndërtim dhe lidhje e mëtejshme nuk është e nevojshme. Shtë një kolltuk komod - pa zbukurime dhe ndërtime shtesë. Isshtë e përbërë nga një raft metalik dhe një vend, i cili lejon materiale të ndryshme si dru, metal, lëkurë, leckë ose bastun prej palme kacavjerrëse - në natyrë. Ai ka për qëllim zonat relaksuese si dhomat e jetesës, zonat e pritjes, zyrat dhe sallat - brenda dhe jashtë.

Emri i Projektit : xifix2base arm-chair-one, Emri i stilistëve : Juergen Josef Goetzmann, Emri i klientit : Creativbuero.

xifix2base arm-chair-one Kolltuk

Ky dizajn i mirë është një fitues i çmimit të dizajnit në konkursin e dizajnit të paketimit. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të dizajnuesve fitues të çmimeve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të paketimit.

Legjenda e dizajnit të ditës

Dizajnerët legjendarë dhe veprat e tyre fituese të çmimeve.

Legends Design janë dizajnerë jashtëzakonisht të famshëm, të cilët e bëjnë Botën tonë një vend më të mirë me modelet e tyre të mira. Zbuloni stilistët legjendar dhe modelet e tyre inovative të produkteve, veprat origjinale të artit, arkitekturën krijuese, modelet e pazgjidhura të modës dhe strategjitë e dizajnit. Shijoni dhe eksploroni veprat origjinale të projektimit të stilistëve, artistëve, arkitektëve, inovatorëve dhe markave në të gjithë botën. Frymëzohuni nga modelet krijuese.