Revista Design
Revista Design
Karrige Lëkundëse

xifix2base rocking-chair-one

Karrige Lëkundëse Dizajni karrige lëkundëse bazohet në minimumin e kërkuar të fizikës dhe materialit - realizuar nga një tub i pafund. Stabiliteti arrihet nga forma e lakut. Asnjë ndërtim dhe lidhje e mëtejshme nuk është e nevojshme. Karrigeja nuk ka kurbë vetëm qoshe - kthesa harmonike. Shtë një karrige lëkundëse e hollë dhe komode - pa zbukurime dhe ndërtime shtesë. Ai ka për qëllim zonat relaksuese si dhomat e jetesës. Ndërtimi i minimizuar i një tubi është menjëherë i dukshëm.

Emri i Projektit : xifix2base rocking-chair-one, Emri i stilistëve : Juergen Josef Goetzmann, Emri i klientit : Creativbuero.

xifix2base rocking-chair-one Karrige Lëkundëse

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.