Revista Design
Revista Design
Hapësira E Ekspozitës

IDEA DOOR

Hapësira E Ekspozitës Pavijoni C & C i javës së projektimit Guangzhou 2012 është një pajisje hapësinore shumëdimensionale dhe sinkronike. Dritaret dhe dyert e shtrira në katër drejtime realizojnë konvertim dhe ndërveprim të zgjuar brenda dhe jashtë hapësirës së ekranit, duke përfaqësuar konceptin e ndërmarrjes së tolerancës, hapjes dhe zhvillimit të larmishëm. Duke adoptuar teknologjinë interaktive të ekranit të realitetit të shtuar dhe superpozimin e mjedisit real dhe mjedisit virtual, çështja e projektimit të ndërmarrjes brenda pajisjes arrin konvertimin e formës së ekranit nga dy-dimensioni në shumë-dimension.

Emri i Projektit : IDEA DOOR, Emri i stilistëve : Zheng Peng, Emri i klientit : C&C Design Co.,Ltd..

IDEA DOOR Hapësira E Ekspozitës

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.