Revista Design
Revista Design
Hapësira E Ekspozitës

IDEA DOOR

Hapësira E Ekspozitës Pavijoni C & C i javës së projektimit Guangzhou 2012 është një pajisje hapësinore shumëdimensionale dhe sinkronike. Dritaret dhe dyert e shtrira në katër drejtime realizojnë konvertim dhe ndërveprim të zgjuar brenda dhe jashtë hapësirës së ekranit, duke përfaqësuar konceptin e ndërmarrjes së tolerancës, hapjes dhe zhvillimit të larmishëm. Duke adoptuar teknologjinë interaktive të ekranit të realitetit të shtuar dhe superpozimin e mjedisit real dhe mjedisit virtual, çështja e projektimit të ndërmarrjes brenda pajisjes arrin konvertimin e formës së ekranit nga dy-dimensioni në shumë-dimension.

Emri i Projektit : IDEA DOOR, Emri i stilistëve : Zheng Peng, Emri i klientit : C&C Design Co.,Ltd..

IDEA DOOR Hapësira E Ekspozitës

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.

Designer i ditës

Dizajnerët, artistët dhe arkitektët më të mirë në botë.

Dizajni i mirë meriton njohje të madhe. Do ditë, ne jemi të kënaqur të paraqesin dizajnerë të mahnitshëm të cilët krijojnë dizajne origjinale dhe inovative, arkitekturë të mahnitshme, modë elegant dhe grafikë krijuese. Sot, ne po ju paraqesim një nga projektuesit më të mëdhenj në botë. Kontrolloni një portofol të projektimit fitues të çmimeve sot dhe merrni frymëzimin tuaj të përditshëm të projektimit.