Revista Design
Revista Design
Çantë Dore, Çanta E Mbrëmjes

Tango Pouch

Çantë Dore, Çanta E Mbrëmjes Tango Pouch është një çantë e jashtëzakonshme me një dizajn vërtet inovativ. Shtë një pjesë arti e veshur e veshur nga doreza dore që ju lejon të keni duart tuaja falas. Brenda ka hapësirë të mjaftueshme dhe ndërtimi i mbylljes së magnetit të palosshëm jep një hapje të papritur të lehtë dhe të gjerë. Pouch është bërë me lëkurë të butë prej lëkure prej leshi të butë për një prekje tepër të këndshme të dorezës dhe futjeve anësore të fryrë, duke kundërshtuar qëllimisht me trupin kryesor më të konstruktuar të bërë nga e ashtuquajtura lëkure me xham.

Pallto Që Mund Të Jetë E Konvertueshme

Eco Furs

Pallto Që Mund Të Jetë E Konvertueshme Pallto që mund të jetë 7-në-1 është frymëzuar nga zonjat e zënë në karrierë që zgjedhin veshjet e përditshme unike, ekologjike dhe funksionale. Në të, tekstili i vjetër, por përsëri trendy, i qepur skandinave Rya Rug është riinterpretuar në një mënyrë moderne, e cila rezulton me rroba të leshta të pajisura me lesh, të cilat janë si furs për sa i përket performancës së tyre. Dallimi është në detaje dhe mirëdashësi e kafshëve dhe mjedisit. Përgjatë viteve Eco Furs janë testuar në klimë të ndryshme dimërore evropiane që kanë ndihmuar në zhvillimin e cilësive të kësaj pallto dhe pjesëve të tjera të fundit në përsosje.

Rrobat

Bamboo lattice

Rrobat Në Vietnam, ne shohim teknikën e grilave bambu në shumë produkte të tilla si anije, mobilje, kafaze pule, fenerë ... Grilë prej bambuje është e fortë, e lirë dhe e lehtë për t’u bërë. Vizioni im është të krijoj një modë veshjeje turistik që është emocionuese dhe e këndshme, e sofistikuar dhe simpatike. Unë e zbatova këtë detaj të grilave prej bambuje për disa nga modelet e mia duke e shndërruar grilën e rregullt të papërpunuar, të vështirë në material të butë. Modelet e mia ndërthurin traditën me formën moderne, ngurtësinë e modelit të grilës dhe butësinë e rërës së pëlhurave të imëta. Fokusi im është tek forma dhe detajet, sjellja e hijeshisë dhe feminitetit të veshësit.

Unaza Diamanti

The Great Goddess Isida

Unaza Diamanti Isida është një unazë prej ari 14K që rrëshqet në gisht për të krijuar një pamje simpatike. Fasada e unazës Isida është zbukuruar me elementë unikë si diamante, ametistë, citrina, tsavorite, topaz dhe plotësohet me ar të bardhë dhe të verdhë. Secila pjesë ka materialin e vet të specifikuar, duke e bërë atë një-të-një-lloji. Për më tepër, fasada e sheshtë si qelqi në gurë gurë të prerë reflektojnë rrezet e ndryshme të dritës në ambiente të ndryshme, duke shtuar një karakter ekskluziv në unazë.

Gjerdan

Scar is No More a Scar

Gjerdan Dizajni ka një histori të dhimbshme dramatike pas saj. Ajo u frymëzua nga mbresë e paharrueshme e turpshme e trupit tim, e cila u dogj nga fishekzjarret e forta kur isha 12 vjeç. Pasi u përpoq ta mbuloja me një tatuazh, tatuazhi më paralajmëroi se do të ishte më keq të mbulosh frikës. Të gjithë kanë mbresën e tyre, të gjithë kanë historinë ose historinë e tij të paharrueshme të dhimbshme, zgjidhja më e mirë për shërimin është të mësoni se si ta përballoni atë dhe ta kapërceni fort atë, sesa ta mbuloni ose të përpiqeni të shpëtoni prej saj. Prandaj, shpresoj që njerëzit që veshin argjendat e mia mund të ndjehen më të fortë dhe më pozitivë.

Ora E Lidhur

COOKOO

Ora E Lidhur COOKOO ™, smartwatch i parë në botë i projektuesve që ndërton një lëvizje analoge me një ekran dixhital. Me një dizajn ikonik për linjat e tij ultra të pastra dhe funksionalitetet e zgjuara, ora shfaq njoftime të preferuara nga smartphone ose iPad. Falë përdoruesve të COOKOO App stay qëndrojnë nën kontrollin e jetës së tyre të lidhur duke zgjedhur cilat njoftime dhe njoftime që dëshirojnë të marrin drejtpërsëdrejti në dore. Shtypja e butonit të komandueshëm të personalizueshëm do të lejojë që të shkaktojë nga distanca kamerën, riprodhimin e muzikës me telekomandë, kontrollin me një buton të Facebook dhe shumë mundësi të tjera.