Revista Design
Revista Design
Llamba Varëse

Snow drop

Llamba Varëse Rrëzimi i dëborës është një tavan dhe ndriçim modular. Lehtësia e tij është rregullimi i ndriçimit të tij me anë të modulimit falë sistemit të qetë të qefkave. Hap pas hapi duke luajtur me kundërpeshën përdoruesi është në gjendje të rrisë dhe ulë shkëlqimin. Modulimi i këtij dizajni kujton fazat e ndryshme të lulëzimit të një dëbore nga fillimi me tetrahedron deri në fund me katër fractal trekëndësh. Llamba e cilësisë së mirë qelibar Edison është futur në një kuti ekskluzive katërkëndësh të bërë nga plexi të bardhë opalescent, kur dizajni është i mbyllur.

Emri i Projektit : Snow drop, Emri i stilistëve : Nicolas Brevers,, Emri i klientit : Gobo lighting.

Snow drop Llamba Varëse

Ky dizajn i mahnitshëm është një fitues i çmimit të dizajnit argjendi në konkursin e dizajnit të modës, veshjeve dhe veshjeve. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e stilistëve të argjendtë të dizajnuesve për të zbuluar shumë vepra të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese të veshjeve dhe veshjeve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.