Revista Design
Revista Design
Restorant

Rio

Restorant E vendosur në qytetin Kuvajt në një zonë që është shumë e njohur për restorantet butik. Rio Churrascaria është një nga të parat steakhhouse braziliane që hapen në rajon. Qëllimi ishte krijimi i një hapësire luksoze por informale të ngrënies që pasqyron markën e Rio-s dhe është mënyra unike për të shërbyer ushqim (Rodizio Style).

Emri i Projektit : Rio, Emri i stilistëve : Rashed Alfoudari, Emri i klientit : Rio.

Rio Restorant

Ky dizajn i shkëlqyeshëm është një fitues i çmimit të dizajnit të bronzit në konkursin e arkitekturës, ndërtesës dhe strukturës. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e projektuesve të projektuesve çmim bronzi për të zbuluar shumë arkitektura të tjera të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, ndërtimi dhe krijimi i strukturave.