Revista Design
Revista Design
Instalimi I Skulpturave

Superegg

Instalimi I Skulpturave Superegg përfaqëson shumëzimin e shpejtë të kapsulave të kafesë me përdorim të vetëm, i cili simbolizon komoditetin e njeriut dhe ndikimin e tij në mjedis. Duke u shfaqur e zbërthyer mbi tokë, forma gjeometrike e supereggit me teksture, e dokumentuar nga matematikani Gabriel Lame, është e zbukuruar me kapsula kafeje të hedhura rastësisht të rregulluara në linja perfekte. Përvoja viscerale e tërheq shikuesin nga të gjitha këndet dhe distancat. Mbi 3000 kapsula u mblodhën përmes një thirrje për të vepruar në mediat sociale dhe komunitetin lokal. Superegg lejon shikuesin të lexojë mbeturinat dhe të inkurajojë zakone të reja riciklimi.

Emri i Projektit : Superegg, Emri i stilistëve : Jaco Roeloffs, Emri i klientit : Jaco Roeloffs.

Superegg Instalimi I Skulpturave

Ky dizajn i jashtëzakonshëm është një fitues i çmimit të dizajnit platin në konkursin e dizajnit të lodrave, lojërave dhe produkteve hobi. Ju patjetër që duhet të shihni portofolin e dizajnuesve fitues të çmimeve të platinit për të zbuluar shumë lodra të reja, inovative, origjinale dhe krijuese, lojëra dhe hobi të projektimit të produkteve.

Dizajni i ditës

Dizajn i mahnitshëm. Dizajn i mirë. Dizajni më i mirë.

Modelet e mira krijojnë vlerë për shoqërinë. Do ditë kemi një projekt të veçantë të projektimit që demonstron përsosmëri në dizajn. Sot, ne jemi të kënaqur të shfaqim një model fitues të çmimeve që bën një ndryshim pozitiv. Do të shfaqim modele më të shkëlqyera dhe inspiruese çdo ditë. Sigurohuni që të na vizitoni çdo ditë për të shijuar produkte dhe projekte të reja të dizajnit të mirë nga dizajnerët më të mëdhenj në të gjithë botën.